1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Διαπολιτισμικής Ψυχολογίας

10-11 Μαρτίου 2023, Κομοτηνή

Ο κλάδος Διαπολιτισμικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας και το Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης σας καλωσορίζουν στο 1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Διαπολιτισμικής Ψυχολογίας.

Οι εργασίες του συνεδρίου θα διεξαχθούν στις 10 και 11 Μαρτίου 2023 στις εγκαταστάσεις του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης, στην Κομοτηνή.

Το συνέδριο θα φιλοξενήσει προσκεκλημένες ομιλίες, συμπόσια, προφορικές και αναρτημένες ανακοινώσεις που καλύπτουν σημαντικό εύρος θεματικών ενοτήτων. Αποσκοπεί να φέρει σε επαφή ερευνήτριες και ερευνητές σε πεδία συναφή με τον πολιτισμό, την ψυχολογία, την εκπαίδευση και την επικοινωνία και να παράσχει ένα επιστημονικό βήμα για την παρουσίαση και συζήτηση πρόσφατων ερευνητικών ευρημάτων.

Η νέα καταληκτική προθεσμία υποβολής εργασιών είναι στις 30 Νοεμβρίου 2022 (παράταση).
Δείτε εδώ την αφίσα του συνεδρίου.
Πληροφορίες: https://sites.google.com/view/ccpsy-meeting
Επικοινωνία: ccpsy.hps[at]gmail[dot]com