Εύρεση εθελοντών για την υποστήριξη φοιτητών με κινητική αναπηρία

Αγαπητοί/τές φοιτητές/τριες

Η Μονάδα Προσβασιμότητας του ΕΚΠΑ αναζητά άτομα, πρόθυμα να υποστηρίξουν έναν συμφοιτητή τους με κινητική αναπηρία. Η εθελοντική απασχόληση αφορά τη συγγραφή σημειώσεων ή/και υποστήριξη στη μετακίνηση στα παρακάτω μαθήματα:

• Γλωσσική ανάπτυξη
  • Αναπτυξιακή ψυχολογία Ι
  • Κοινωνική Ψυχολογία Ι
  • Βιολογικές βάσεις της συμπεριφοράς
  • Γνωστική ψυχολογία Ι

Εσείς θα επιλέξετε το μάθημα το οποίο επιθυμείτε να αναλάβετε. Θα μοιραστείτε την υποστήριξη του φοιτητή με άλλους εθελοντές. Δεν θα επιβαρυνθεί το πρόγραμμά σας και θα λάβετε βεβαίωση συμμετοχής. Επιπλέον, δεν χρειάζεται να έχετε εξειδικευμένες γνώσεις καθώς θα προετοιμαστείτε ταχύρρυθμα από στέλεχος της Μονάδας Προσβασιμότητας.

Πληροφορίες/δήλωση συμμετοχής:
Τηλέφωνο: 2107275130 / Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: access@uoa.gr / Φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Δείτε το παρακάτω υλικό από την Μονάδα Προσβασιμότητας ΕΚΠΑ:

Αφίσα 1

Αφίσα 2